Choroby układu krążenia a zakażenie i przebieg COVID-19 - Ewelina Zych-Myłek i prof. Piotr Jankowski

Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

Ludzkie Twarze Choroby Pacjenta z TNP.. Wartościowe Życie i Życie Pełne Wartości.

Wystawa Ludzkie Twarze Choroby Pacjenta z TNP. Wartościowe Życie i Życie Pełne Wartości. Ludzkie Twarze Choroby. Wartościowe Życie i Życie Pełne Wartości w Fotografii Instytutu Świadomości to wyjątkowa wystawa organizowana przez naszą fundację we współpracy z partnerami.

Ludzka strona ciężkich chorób Ideą wystawy jest pokazanie chorób przewlekłych od ludzkiej, prawdziwej, realnej strony tak, aby z chorymi można było się utożsamić, wykazać solidarność i wsparcie. Poznać prawdziwych ludzi i ich życiowe historie. Pierwsza inauguracyjna edycja wystawy organizowanej podczas debaty „Pacjent świadomy systemu ochrony zdrowia” poświęcona została pacjentom z TNP (tętnicze nadciśnienie płucne) – chorobie rzadkiej i ciężkiej, z którą pacjenci zmagają się przez całe życie.

Nie bez powodu jednak wystawa nosi podtytuł Wartościowe Życie i Życie Pełne Wartości, ponieważ przedstawieni na fotografiach pacjenci to niezwykle inspirujące osoby żyjące pełnowartościowym Życiem mimo poważnych, codziennych wyzwań ze zdrowiem. Wystawa to wyjątkowa fotograficzna podróży poprzez ludzkie emocje i pełnię życia z i mimo choroby. – Zainspirowali nas ludzie, pacjenci, których mieliśmy przyjemność poznać dzięki działalności naszej fundacji i postanowiliśmy pokazać ich trudną codzienność pełną wyzwań, ich emocje, ale też ich radość życia i siłę, która towarzyszy im każdego dnia. Miłość, bezsilność i ból, strach, świadomość, rodzina, wiara i nadzieja, to wartości tworzące pełnię życia ludzkich emocji pacjentów przedstawionych na fotografiach. – mówi Ewelina Zych-Myłek, Prezes fundacji Instytut Świadomości.

Życie pełne emocji i wartości Każda historia jest inna – od nastolatki, która dowiaduje się, że zostało jej kilka miesięcy życia, przez młode małżeństwa, które musi sobie poradzić z myślą, że nigdy nie będzie mieć biologicznych dzieci do osób w wieku średnim, które mają już spełnione i spokojne życie, mogą więc zająć się swoim zdrowiem.

Niektóre z kobiet same nie są pacjentkami, ale ich dzieci chorują na TNP i sytuacje emocjonalne, w ich rodzinach, między rodzicami i rodzeństwem są bardzo trudne. Nie brakuje historii smutnych i tragicznych, w których kobiety z tętniczym nadciśnieniem płucnym zostają opuszczone przez swoich mężów, partnerów, którzy nie byli w stanie podołać odpowiedzialności i opiece nad osobą przewlekle chorą, ale też z historii o szczęśliwych związkach i rodzinach, które choroba umocniła i przewartościowała dotychczasowe życie. Pacjenci z TNP żyją z dnia na dzień, nie wiedzą co będzie jutro, a ich marzenia często sprowadzają się do możliwości realizacji najprostszych codziennych czynności, których zdrowe osoby nawet nie zauważają.

Organizatorami wystawy są fundacja Instytut Świadomości oraz Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku. Partnerami Klinika Krążenia Płucnego ECZ Otwock, Pacjent w Centrum oraz Kancelaria Prawo Gospodarka Zdrowie, Collegium Humanum oraz Polska Federacja Szpitali.

Autor 

Ewelina Zych-Myłek

Ekspert w ochronie zdrowia

Prezes Fundacji Instytutu Świadomości

Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

Narzędzia

Koncepcja promocji

Public Relations

Public Affairs

Komunikacja

Social Media

Identyfikacja wizualna

Architektura marki

Pozyskanie patronów i partnerów

Customer Relations

Informacje prasowe

Promocja w mediach

Media relations

Media społecznościowe

Monitoring mediów

Prezentacje