Cukrzyca. Świadomość roli producentów żywności w systemie ochrony zdrowia
W artykule wywiad z Drem n. med. Jakubem Gierczyńskim, MBA, Ekspertem Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego
Cykl wywiadów Instytutu Świadomości - Pacjent ze Świadomością
“Cukrzyca. Świadomość roli producentów żywności w systemie ochrony zdrowia.” Zapraszamy na rozmowę Eweliny Zych-Myłek, Eksperta komunikacji w ochronie zdrowia, Prezesa fundacji Instytut Świadomości z Drem n. med. Jakubem Gierczyńskim, MBA, Ekspertem Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego.
Ewelina Zych-Myłek (EZM): Panie Doktorze, Narodowy Fundusz Zdrowia wydaje 7 mld rocznie na leczenie cukrzycy. W jaki sposób można systemowo pozyskać pieniądze od producentów żywności, która może przyczyniać się do wzrostu zachorowań na cukrzycę i jak je rozdysponować, aby pozyskane środki efektywnie wspierały edukację, leczenie i profilaktykę tego schorzenia?
Jakub Gierczyński (JG): Pytanie jest znakomite i dotyczy wielu aspektów. Zacznę od finansowego. Skoro NFZ wydaje ponad 7 mld zł na cukrzycę i jej powikłania, powinniśmy zastanowić się, jak w ramach tych wydatków możemy wykonać pewne oszczędności służące pacjentowi. Mam na myśli ograniczenie zgonów i powikłań.
Cały artykuł znajdziecie Państwo tutaj:
W artykule wypowiada się:
Dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA, Ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego.
Autor artykułu :
Ewelina Zych-Myłek
Ekspert w ochronie zdrowia
Prezes Fundacji Instytutu Świadomości