Potrzebujemy pacjentów ze świadomością

Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

W artykule wywiad z Prof. Adam Witkowski Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Instytut Kardiologii w Warszawie,

"Potrzebujemy pacjentów ze świadomością"

Cykl wywiadów Instytutu Świadomości - Pacjent ze Świadomością

"Potrzebujemy pacjentów ze świadomością”. Zapraszamy na rozmowę Eweliny Zych-Myłek, Eksperta komunikacji w ochronie zdrowia, Prezesa fundacji Instytut Świadomości z prof. Adamem Witkowskim, Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Instytut Kardiologii w Warszawie, Koordynatorem Kampanii Zastawka to Życie.

Ewelina Zych-Myłek (EZM): Panie Profesorze, w ostatnich latach widać wzmożoną współpracę Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) bezpośrednio na rzecz budowania świadomości pacjentów i współpracy z organizacjami pacjenckimi. Czy wysoka świadomość pacjenta może uratować mu życie?

Adam Witkowski (AW): Myślę, że to prawda, iż wysoka świadomość pacjenta może poprawić mu życie, a przede wszystkim zdrowie. Potrzebujemy pacjentów świadomych swojej choroby, jej przebiegu, związanych z nią zagrożeń. Dlaczego? Bo tacy chorzy stosują się do zaleceń lekarskich. Leczenie musi być pewnym partnerstwem lekarza i pacjenta, bo wtedy mamy pewność, że pacjenci biorą leki, które im przepisujemy. To duży problem. Jest wielu chorych, którzy mimo przepisanych leków, nie zażywają ich, a potem się do tego nie przyznają i tym samym wprowadzają nas w błąd. Tylko chory, który rozumie istotę swojej choroby, ma świadomość, po co bierze dane leki, dlaczego musi poddawać się zabiegom, przychodzić na rehabilitację, prowadzić zdrowy styl życia, zredukować masę ciała, przestać palić, może skutecznie i systematycznie realizować tak wiele na raz zobowiązań związanych ze swoją chorobą. Świadomi pacjenci dłużej żyją w zdrowiu. Świadomość przynosi efekty prozdrowotnCały artykuł znajdziecie Państwo tutaj:  

Potrzebujemy pacjentów ze świadomością 
 

W artykule wypowiada się: 

Prof. Adam Witkowski 

Prezese Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierowniki Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Instytut Kardiologii w Warszawie,

 Autor artykułu :

Ewelina Zych-Myłek

Ekspert w ochronie zdrowia

Prezes Fundacji Instytutu Świadomościi


Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

Narzędzia

Koncepcja promocji

Public Relations

Public Affairs

Komunikacja

Social Media

Identyfikacja wizualna

Architektura marki

Pozyskanie patronów i partnerów

Customer Relations

Informacje prasowe

Promocja w mediach

Media relations

Media społecznościowe

Monitoring mediów

Prezentacje