Wszystko zaczyna się od świadomości

Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

W artykule wywiad z Prof. Izabellą Uchmanowicz,

Cykl wywiadów Instytutu Świadomości - Pacjent ze Świadomością

“Wszystko zaczyna się od świadomości”.

Zapraszamy na rozmowę Eweliny Zych-Myłek, Eksperta komunikacji w ochronie zdrowia, Prezesa fundacji Instytut Świadomości z prof. Izabellą Uchmanowicz, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Katedra Pielęgniarstwa Klinicznego, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu Klinika Chorób Serca.

Ewelina Zych-Myłek (EZM): Pani Profesor, czym według Pani opinii jest świadomość pacjenta i dlaczego jest tak ważna w procesie terapeutycznym?

Izabella Uchmanowicz (IU): Świadomość jest punktem wyjścia do edukacji. Jeżeli pacjent ma świadomość swojej choroby i wie, do czego dąży w terapii, możemy zacząć wprowadzać interwencje behawioralne, innymi słowy tego pacjenta edukować tak by z nami współpracował przy swojej chorobie. Jest to niezwykle istotne, bo wyedukowany pacjent jest w stanie zarządzać swoim schorzeniem, czyli być przygotowanym do samoopieki. Wciąż mało mówimy o tym, że pacjenci powinni umieć i móc zaopiekować się sami sobą w domu lub przy udziale rodziny - wtedy możemy liczyć na lepsze wyniki leczenia i terapii. Bo tak naprawdę wszystko zaczyna się od świadomości. Jeżeli jest świadomość, są wyniki.

Cały artykuł znajdziecie Państwo tutaj:  

Wszystko zaczyna się od świadomości

 

W artykule wypowiada się: 

Prof. Izabellą Uchmanowicz,

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Katedra Pielęgniarstwa Klinicznego, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu Klinika Chorób Serca

Autor artykułu :

Ewelina Zych-Myłek

Ekspert w ochronie zdrowia

Prezes Fundacji Instytutu Świadomościi


Euro CTO Dudek Bryniarski Wójcik

Narzędzia

Koncepcja promocji

Public Relations

Public Affairs

Komunikacja

Social Media

Identyfikacja wizualna

Architektura marki

Pozyskanie patronów i partnerów

Customer Relations

Informacje prasowe

Promocja w mediach

Media relations

Media społecznościowe

Monitoring mediów

Prezentacje