X Europejski Kongres Gospodarczy

X Europejski Kongres Gospodarczy
X Europejski Kongres Gospodarczy
X Europejski Kongres Gospodarczy

O projekcie

W dniach 14-16 maja 2018 w Katowicach odbył się X Europejski Kongres Gospodarczy, największe biznesowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, które zgromadziło blisko jedenaście i pół tysiąca gości i 900 prelegentów.

Podczas Kongresu odbyła się współorganizowana przez American Heart of Poland sesja pt.: “Finansowanie systemów ochrony zdrowia - przegląd rozwiązań, rekomendacje”, w której udział wzięli dr Zbigniew J. Król, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, poseł Andrzej Sośnierz, Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia, prof. Paweł Buszman, Prezes Zarządu American Heart of Poland, radca prawny Wojciech Kozłowski, Partner w Dentons, Mariusz Wołosz, Wiceprezes Zarządu Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i Wojciech Zawalski, ekspert ochrony zdrowia. Dyskusję moderował Wojciech Kuta, Redaktor Naczelny Rynku Zdrowia.

Wśród poruszanych w dyskusji tematów znalazły się m.in. kwestie finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, w tym udział wydatków prywatnych na leczenie, a także zagadnienia związane z modelami finansowania opieki zdrowotnej oraz komercyjnym rynkiem ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce. Gorące dyskusje wywołała zwłaszcza kwestia zapewnienia jakości usług medycznych w Polsce. Planowane do 2025 roku zwiększenie wydatków na służbę zdrowia w Polsce do poziomu 6 proc. PKB nie poprawi znacząco sytuacji pacjentów, jeśli nie podniesiemy jakości usług medycznych i nie oprzemy wydatków o rzetelne i aktualne dane, a także nie włączymy do sieci szpitali placówek prywatnych - apelował podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego prof. Paweł Buszman, Prezes American Heart of Poland.

ELEVEN Zett Productions odpowiadało za wsparcie medialne sesji pt.: “Finansowanie systemów ochrony zdrowia - przegląd rozwiązań, rekomendacje”.

maj 2018

Narzędzia

Informacje prasowe

Media Relations

Relacja foto