Konferencja Prasowa w PAP o siedzącym trybie życia, jako czwartej przyczynie zgonów na świecie w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia

Konferencja Prasowa w PAP o siedzącym trybie życia
Konferencja Prasowa w PAP o siedzącym trybie życia
Konferencja Prasowa w PAP o siedzącym trybie życia

O projekcie

"Siedzący tryb życia jako czwarta przyczyna zgonów na świecie” – Narodowy Program Zdrowia Ministerstwa Zdrowia receptą na zwiększenie aktywności fizycznej polskiego społeczeństwa to tytuł konferencji prasowej organizowanej przez agencję Eleven Zett productions w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej 12 września 2017 roku. Konferencja miała na celu uświadomienie jak negatywny wpływ na nasze zdrowie ma siedzący tryb życia.

Zapowiedziano również wydarzenie „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, które odbędzie się 30 września 2017r. w sześciu miastach Polski: Chrzanów, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Tarnobrzeg i Żyrardów. Celem organizowanego przez Perła Wellness wydarzenia jest zachęcenie Polaków do regularnej aktywności ruchowej. Projekt finansowany jest przez resort zdrowia i realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Wśród ekspertów znalazła się Anna Plucik-Mrożek, dyrektor ds. medycznych Narodowego Centrum Exercise Is Medicine w Polsce i pomysłodawczyni programu “Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”, Kardiolog prof. Artur Mamcarz, prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Ewa Kozdroń z Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz przedstawiciele wszystkich miast biorących udział w tegorocznym Spacerze po zdrowie. Konferencję poprowadziła Małgorzata Perl założycielka klubu Perła Wellness, Dyrektor ds. Sportu Narodowego Centrum Exercise is Medicine w Polsce.

Wrzesień 2017

Narzędzia

Koncepcja konferencji

Informacje prasowe

Wywiady z ekspertami

Media Relations

Public Relations

Public Affairs

Media społecznościowe

Monitoring mediów

Raporty